Blog
Zawieszenie działalności gospodarczej, a leasing
- Szczegóły
Prowadzenie firmy zawsze wiąże się z ryzykiem. Szczególnie teraz, kiedy światem rządzi pandemia Covid-19, przedsiębiorcy mierzą się z wieloma przeciwnościami. Często, nie pozostaje im nic innego, jak zawieszenie działalności. Sprawa dodatkowo się komplikuje, kiedy trwa umowa leasingowa. Jesteś w takiej sytuacji? Chcesz wiedzieć, jakie masz możliwości? Poniższy wpis rozjaśni Ci sprawę.
Jak spłacić leasing samochodu w czasach pandemii Covid-19?
- Szczegóły
Pandemia Covid-19 wywróciła świat do góry nogami. Obecna sytuacja sprawiła, że gospodarka odnotowuje ogromne straty. Zdecydowana większość firm martwi się o swoją sytuację finansową. Dodatkowo, przedsiębiorcy, którzy mają leasing samochodu martwią się, że nie dadzą rady go spłacić. Jeśli ten problem dotyczy również Ciebie – ten artykuł będzie dla Ciebie pomocny. Sprawdź, co możesz zrobić.
Czy możliwy jest leasing bez wpłaty własnej?
- Szczegóły
Leasing to jedna z najpopularniejszych form finansowania środków trwałych. Zazwyczaj jednak już na starcie wiąże się z wysoką opłatą wstępną. W przypadku osób, których nie stać na jednorazową, wysoką wpłatę – może to stanowić utrudnienie. Czy możliwy jest leasing bez wpłaty własnej? TAK, ale pod pewnymi warunkami. Tłumaczymy czym dokładnie jest leasing, co to jest wpłata własna oraz kiedy można jej nie wpłacać.
Jak zakończyć umowę leasingu przed czasem?
- Szczegóły
Leasing to umowa w ramach której leasingodawca przekazuje leasingobiorcy prawo do korzystania z określonej rzeczy w zamian za ustalone raty, na ściśle określony czas. Jednak co w przypadku, kiedy z różnych powodów chcemy zakończyć umowę przed terminem? Czy jest to możliwe? Tak, jednak nie zawsze okazuje się to korzystne. Podpowiadamy, jakie masz możliwości.
Jak leasingodawca sprawdza wiarygodność klienta?
- Szczegóły
Leasing to jedna z najpopularniejszych form finansowania środków trwałych. Doceniana jest między innymi za proste procedury (szczególnie w przypadku procedur uproszczonych). Nie oznacza to jednak, że każdy, kto złoży wniosek na pewno otrzyma pozytywną odpowiedź. Zanim firma leasingowa udzieli zgody i podejmie decyzję o podpisaniu umowy – sprawdza wiarygodność klienta. W jaki sposób?
Formy finansowania samochodu – porównanie
- Szczegóły
Potrzebujesz samochodu? Zastanawiasz się, w jaki sposób go nabyć? Poza zakupem za gotówkę, kredytem i leasingiem istnieją jeszcze inne, dostępne formy finansowania. Podpowiadamy, jakie masz możliwości. Przedstawiamy ich plusy i minusy. Sprawdź nasze porównanie i wybierz metodę, która najlepiej odpowiada na Twoje indywidualne potrzeby i możliwości.
Dobre i złe strony leasingu
- Szczegóły
Spośród wszystkich form finansowania środków trwałych, metodą, która w ostatnich latach cieszy się największą popularnością jest leasing. Najczęściej korzystają z niego przedsiębiorcy, jednak z roku na rok coraz częściej doceniają go również osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Leasing wyróżnia długa lista zalet. Nie jest jednak pozbawiony wad. Przedstawiamy jego plusy i minusy.
Jak kupić samochód na firmę?
- Szczegóły
Obecnie, prowadzenie firmy często wiąże się z koniecznością posiadania pojazdu. Może on służyć do różnych celów – od rozwożenia materiału, poprzez przewożenie pracowników, aż do wyjazdów w sprawach służbowych. Nie ulega wątpliwościom, że samochód jest niezwykle przydatny podczas prowadzenia działalności. Podpowiadamy, jakie są sposoby jego sfinansowania.
Leasing konsumencki – co to jest i czy się opłaca?
- Szczegóły
Leasing to zdecydowanie najpopularniejsza metoda finansowania, z której korzystają przedsiębiorcy. Wynika to głównie z dużych korzyści podatkowych. Jednak w ostatnich latach forma ta zyskuje coraz większe zainteresowanie również wśród osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Wszystko za sprawą leasingu konsumenckiego. Czym dokładnie jest i czy rzeczywiście się opłaca? Tłumaczymy!
Czym różni się leasing od najmu samochodu?
- Szczegóły
Wiele firm potrzebuje floty samochodowej. Często jednak zakup pojazdu za gotówkę jest nieopłacalny lub niemożliwy. Istnieje jednak wiele, różnych metod finansowania. Zdecydowanie największą popularnością cieszy się leasing. Alternatywą jest najem długoterminowy. Na czym polegają obie formy? Czym się od siebie różnią? Dla kogo bardziej opłacalny będzie leasing, a dla kogo najem? Podpowiadamy!